AKTUALNOŚCI

 

 

XII edycja Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję”

 

 

Drogi Czytelniku!

                Niektórzy twierdzą, że poezja nie ma wielu czytelników, takich, którzy z potrzeby serca i bez przymusu chwytają po tomiki poezji. Czy tak jest rzeczywiście? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi. Każdy niech odpowie na nie samodzielnie, zgodnie ze swoim doświadczeniem w tym zakresie.

Prawda, którą ukazują młodzi poeci w tym zbiorze, odsłania nam rzeczywistość, w której przyszło nam obecnie żyć. A jest to poezja wewnętrznych światów, opisująca przeżycia egzystencjonalne takie jak: przemijanie, pragnienie wolności, cierpienie, namiętności…

Ta rzeczywistość - jak się okazuje - jest bardzo trudna nie tylko dla uczniów ale dla nas wszystkich, z powodu panującej na świecie – również w Polsce – pandemii, która skutkuje m.in. dystansem społecznym, zakładaniem maseczek, wzmożoną dezynfekcją rąk, szczepieniami dorosłych, zdalnym nauczaniem w szkołach itp. Ten smutny obraz współczesnego świata został dostrzeżony i oddany w twórczości uczniów przystępujących do XII edycji konkursu „Niektórzy lubią poezję…”.

Pomimo tych wszystkich niedogodności życiowych, do tegorocznego konkursu przystąpiło jednak znacznie więcej uczniów niż w ubiegłym roku. Ten wzrost zainteresowania konkursem bardzo ucieszył organizatorów.

                Do trzeciego etapu XII edycji Konkursu „Niektórzy lubią poezję…”, przyjęto 64 wiersze pióra 61 uczniów. Wszystkie wyróżnione i nagrodzone  utwory zapełniają karty niniejszej publikacji.

                Tomik wydano dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Miasta Gdyni, za co składam serdeczne podziękowanie Prezydentowi Miasta, panu Wojciechowi Szczurkowi.

Nadmieniam, że staraniem organizatorów, szczególnie pani Agnieszki Gałęziewskiej, tegoroczny konkurs został wpisany do kalendarza konkursów Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

                W imieniu organizatorów gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym oraz wszystkim uczniom, którzy przystąpili do konkursu. Dziękuję nauczycielom, opiekunom prawnym i artystycznym, nauczycielom bibliotekarzom, wszystkim zaangażowanym w ten konkurs.

 

Prezes Oddziału Pomorskiego

Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

z siedzibą w Gdyni

mgr Elwira Worzała

               

ZDJĘCIA

WYNIKI

 

 


 

Pozdrawiam
Zbigniew Jan Meller

Menedżer ds. Kluczowych Klientów IBUK LIBRA

 

 


 

 

 

 


 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Pomorski z siedzibą w Gdyni zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w XII edycji konkursu poetyckiego "Niektórzy lubią poezję..."

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

 

 


 

 

 

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja autorstwa Elwiry Worzały, prezes Oddziału Pomorskiego TNBSP.

Na kartach tej publikacji autorka przybliża treści związane z kulturotwórczą rolę zamku w Krokowej, uwzględniając ponad 700-letni związek tych ziem z rodem Krokowskich, a także ponadczasowość Krokowej jako miejsca na Ziemi - miejscowości geograficznie położonej w tej konkretnej części świata: Europy, Polski, czasowo Prus, a nade wszystko Kaszub - z jej historią i kulturą. Pałac w Krokowej, potocznie zwany zamkiem, po odbudowie, od 1990 roku, jest ważnym ośrodkiem kultury Krokowskiej Ziemi.

 

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Serce-Krokowskiej-Ziemi/1308

 

 


 

 

Bibliotekarz Roku 2019

 

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Podstawowym celem Konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza.

Do Konkursu zgłoszono pięć kandydatur z województwa pomorskiego:

•   Joanna Kujawska-Frejlich – kierownik Miniateki, starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka    Publiczna w Sopocie,
•   Agata Szklarkowska – dyrektor, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku,
•   Renata Sztabnik – dyrektor, Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy,
•   Anna Wałek – dyrektor, Biblioteka Politechniki Gdańskiej,
•   Elwira Worzała – prezes TNBSP Odddział Pomorski z siedzibą w Gdyni; nauczyciel bibliotekarz.

 

Gratulujemy!

 


 

 

XI edycja Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję”

 

 

 

XI edycja Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję” zorganizowana została, tradycyjnie już przez Oddział Pomorski Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – panią Elwirę Worzałę, a także przez dwóch nowych partnerów tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdyni – panią Agnieszkę Gałęziewską i Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni – panią Monikę Michalak-Wiśniewską. Trójstronne porozumienie o współpracy zostało podpisane w grudniu 2019 r.

Podejmując się tej współpracy nie przypuszczałam, że przyjdzie nam pracować tylko i wyłącznie zdalnie, respektując hasło „Zostań w domu”, obowiązujące w Polsce od wprowadzenia Rozporządzenia Ministra Zdrowia 13.03.2020 r. o stanie zagrożenia epidemicznego. W związku z tym została odwołana uroczystość wręczenia nagród, która była zaplanowana na 17.04.2020 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Nie zrezygnowano jednak z konkursu w ogóle, czego dowodem jest ten tomik, w którym publikujemy wiersze tylko nagrodzone i wyróżnione; w tym roku do organizatorów wpłynęło prawie 70 wierszy.

Twórczość poetycka dzieci i młodzieży wzrusza i skłania do refleksji, toteż wybór utworów do tej publikacji okazał się dość trudny. Dlatego, w tym miejscu, gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom wspierającym młode talenty, rodzicom/prawnym opiekunom; wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XI edycji poezji uczniowskiej „Niektórzy lubią poezję”. Tomik wydano dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Miasta Gdyni, któremu składam podziękowania w imieniu organizatorów i uczestników konkursu.

 

Prezes Oddziału Pomorskiego TNBSP

mgr Elwira Worzała

 

   

 


 

Wskazówki dla nauczycieli bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach szkolnych w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie epidemii / po ustaniu epidemii koronawirusa.

 

REKOMENDACJA TNBSP

WSKAZANIA - ZWROT KSIĄŻEK

 


 

 

19.02.2020 r. w SP nr 35 w Gdańsku odbyła się XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Oliwa". Fotorelacja w Galerii. 

 

ZDJĘCIA

 


 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Pomorski zaprasza do udziału w XI edycji Pomorskiego Konkursu Poezji Uczniowskiej  "Niektórzy lubią poezję".

Szczegóły w załączniku.


 

ZAŁĄCZNIK

 

 

 


 

 

 

 


 

 

15.11.2019 r. odbył się finał projektu edukacyjnego "Zbrodnia Piaśnicka - Młodzi Pamiętają" pod patronatem m.in. Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Pomorski z siedzibą w Gdyni. Organizatorzy konkursu: ZSAE w Gdyni i nauczyciel bibliotekarz oraz historii, wiceprezes TNBSP O/Pomorski Jolanta Wdowiak.

Jury konkursu:

Jerzy Miotke - były wiceprezydent Gdyni, członek Rodziny Piaśnickiej, członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Mariusz Sieraczkiewicz - redaktor naczelny portalu Młoda Gdynia
Elwira Worzała - prezes TNBSP O/Pomorski z siedzibą w Gdyni, członek zarządu TPPF w Gdyni, autorka książek
Aleksandra Pitra-Kox - prezes Fundacji Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka
Małgorzata Sokołowska - autorka książek o Gdyni

 

ZDJĘCIA

 


 

 

16.11.2019 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze TNBSP O/Gdynia "Pomorski"

Aktualny skład Rady Oddziału:

prezes - Elwira Worzała

wiceprezes - Zdzisława Małyszko

sekretarz - Grażyna Wójcik

skarbnik - Jolanta Szewczyk-Jankowska

 

 

 


 

 

ZDJĘCIA

 


 

 

Rada Oddziału TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie, które odbędzie się 11.12.2019 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku ul. Stanisława Wąsowicza 30.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Pomorski zaprasza nauczycieli, uczniów, rodziców, na wydarzenie historyczno-kulturalne "Piaśnica - kultura miejsca", które odbędzie się 23.10.2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od godz. 10.00. 

 

Organizatorzy: 

•   Fundacja Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka 

•   Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Pomorski 

 

Szczegóły w poniższym linku. 

 

http://www.piasnica-kulturamiejsca.pl/23-10-2019-warsztaty-teatralne-adom-hebel-prof-daniel-kalinowski-miiws-gdansk/

 

 

 


 

 

 


 

Dnia 6 maja 2019 w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Pogórzu-Kosakowie odbyło się spotkanie z panią Joanną Lange, miłośniczką literatury komiksów Anime i Manga. Pani Joanna zajmuje się cosplayem (tworzeniem kostiumów i przebieraniem się za postaci ze wspomnianych komiksów i gier komputerowych). Spotkanie wzbudziło wśród uczniów duże zainteresowanie i entuzjazm.

 

 

ZDJĘCIA

 


 

 

Pozdrawiam
Zbigniew Jan Meller

Koordynator Regionalny ds. sprzedaży i promocji

 

 


 

 

"Oddział Pomorski" TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie dnia 6.05. o godz.12.00   w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Pogórzu - budynek w Kosakowie, ul. Żeromskiego 11 (dawne gimnazjum).

W programie spotkanie z panią  Joanną Lange, pasjonatką i autorką strojów, scenografii i scenek teatralnych do japońskich komiksów MANGA i ANIME.

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Oddział Pomorski Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich zaprasza na Jubileuszowy X Pomorski Uczniowski Konkurs Poetycki "Niektórzy lubią poezję", który odbędzie się 29.03.2019 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni Al. Zwycięstwa 194.

 

ZDJĘCIA

 


 

 

"Oddział Pomorski" TNBSP - w ramach doskonalenia zawodowego - zaprasza nauczycieli: bibliotekarzy, plastyki, wiedzy o kulturze, języka polskiego, a także chętnych nauczycieli innych przedmiotów, do udziału w lekcji muzealnej pt. „Ukryte znaczenia sztuki – symbole, alegorie i atrybuty”, która odbędzie się 27.02.2019 r.  w godz. 11.30  - 13.30 w Muzeum Narodowym w Gdańsku, ul. Toruńska 1.

 

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

„Oddział Pomorski” TNBSP - w ramach doskonalenia zawodowego - zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie, które odbędzie się 30.01.2019 r. o godz. 11.00 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej ul. Oskara Kolberga 15 w Sopocie.

 

Dojazd: SKM wysiąść na stacji Sopot Kamienny Potok i podjechać autobusem 187.

 

Szczegóły zebrania w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 

1 % PODATKU NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

 

Uprzejmie informujemy, że Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół

Polskich posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Zwracamy się więc

do członków i sympatyków Towarzystwa o przekazywanie darowizny w kwocie

1% należnego podatku za 2018 r. na rzecz naszej organizacji.

Prosimy również o rozpropagowanie tej informacji w kręgu swojej rodziny

i znajomych. Jednocześnie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Wszelkie

przydatne informacje znajdują się na stronie internetowej Rady Głównej:

http://tnbsp.oeiizk.waw.pl

 

INFORMACJE DO ZEZNANIA PODATKOWEGO:

Nazwa OPP: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Nr KRS: 0000135805

Adres: Szkoła Podstawowa nr 211, ul. Nowy Świat 21 A, 00-029 Warszawa

Konto bankowe do przekazywania darowizn:

03 1440 1387 0000 0000 0677 4377 

NIP 525-15-75-841

 

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP - w ramach doskonalenia zawodowego - zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie, które odbędzie się 12.12.2018 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 77 w Gdańsku, ul. Orłowska 13.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na konferencję "Piaśnica - kultura miejsca", która odbędzie się w dniu 22.11.2018 roku, w godz. 9.00-14.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Interdyscyplinarna konferencja jest podsumowaniem II edycji projektu "Piaśnica - kultura miejsca" w gronie jej twórców, uczestników, instytucji i osób wspierających.

79 lat po tragicznych wydarzeniach w Piaśnicy grupa kilkuset mieszańców Pomorza angażuje się w działania twórcze, które mają na celu zmienić bieg historii. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznają skomplikowaną historię miejsca oraz sylwetki osób związanych z ludobójstwem w Piaśnicy: ofiar i oprawców. Zagadnienia rozwijają wątki złożonych relacji państwowo – narodowych w zderzeniu z życiem mieszkańców, których sąsiedzkie więzy zostają sztucznie podzielone granicami powstałego niepodległego państwa polskiego (rzeka Piaśnica – naturalna granica Traktatu Wersalskiego). Wydarzenia odbywają się m.in. w miejscu martyrologii – w głębi lasu piaśnickiego, gdzie w miejscach kaźni uczestnicy realizują akty twórcze. W ciągu kilku miesięcy powstają m.in. obrazy, utwory muzyczne, wiersze, sztuka teatralna, performance, publikacje, wystawy zdjęć, koncerty oraz film będący ich podsumowaniem. 

W wydarzeniu wezmą udział m.in.: ks. prałat Daniel Nowak - kustosz Sanktuarium Piaśnickiego; Elżbieta Grot - Muzeum Stutthof; Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta; Tymon Tymański - muzyk; Bodo Kox - reżyser; dr hab. Adela Kuik-Kalinowska - prof. AP Słupsk; dr hab. Maciej Guźniczak - prof. UAM Poznań; dr hab. Daniel Kalinowski - prof. AP Słupsk; Tomasz Fopke - dyrektor MPiMK-P Wejherowo; dr Ewa Kownacka - teolog, socjolog etniczności; Elwira Worzała - prezes TNBSP o Pom.; Justyna Jan-Krukowska - artystka wizualna, performerka; kmdr. Ryszard Sawicki - politolog, komandor Polskiej Marynarki Wojennej; Jakub Klemensiewicz, Dominik Kisiel - muzyka.

 

 

 

 

 

Formularz rejestracji:

W związku z ograniczoną liczbą miejsc w audytorium ECS, uprzejmie prosimy rejestrować się przez formularz dostępny na stronie:

https://piasnica-kulturamiejsca2018.evenea.pl/

 

Szczegóły i harmonogram:

http://www.piasnica-kulturamiejsca.pl/

http://www.piasnica-kulturamiejsca.pl/konferencja-2018/

 

 

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Województwa Pomorskiego, Powiatu Wejherowskiego, Urzędu Miejskiego w Wejherowie, Gminy Wejherowo, przy wsparciu Fundacji Energa.

 

 


 

 

 

TNBSP O/G zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na seminarium, które odbędzie się 24.10.2018 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 35 w Gdańsku.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

TNBSP we współpracy z Fundacją ks. prof. Włodzimierza Sedlaka zaprasza nauczycieli bibliotekarzy i sympatyków obu Towarzystw na spotkanie, które odbędzie się 19.09.2018 roku o godz. 17.00 w Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni ul. Zawiszy Czarnego 1.

Celem spotkania jest uczestnictwo w poplenerowym wernisażu wieloetapowego projektu "Piaśnica - kultura miejsca", który realizujemy w roku uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ponadto, członkowie TNBSP proszeni są o propozycje dotyczące swojej działalności na najbliższe miesiące.

prezes TNBSP O/Pomorski Elwira Worzała

prezes Fundacji Aleksandra Pitra Kox

 

ZDJĘCIA

 

 

 

https://klubmw.wp.mil.pl/pl/articlesaktualnosci-f/2018-09-144-wystawa-piasnica-kultura-miejsca/

 

 


 

 

 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się 6.06.2018 r. w oddziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, w "Bibliotece z Pasją", przy Al. Zwycięstwa 96/98. Biblioteka znajduje się w gmachu Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego w Gdyni.
 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 


 

 


 

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w IX Pomorskim Konkursie Poetyckim "Niektórzy lubią poezję...". Proszę o przekazanie regulaminu nauczycielom nauczania początkowego, polonistom oraz bibliotekarzom. Konkurs jest wpisany do Kalendarza imprez organizowanych przez Kuratorium Oświaty.
Regulamin w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK (REGULAMIN)

ZAŁĄCZNIK 2

ZDJĘCIA

 


 

 

Temat:  Konkurs "Interpretacja jednego wiersza" - zaproszenie i regulamin do akceptacji
Data:  Tue, 27 Feb 2018 11:37:18 +0100
Nadawca:  Biblioteka GSA <biblioteka.gsa@gfo.pl>

 

 

Szanowni Państwo.

 

Przesyłamy zaproszenie i regulamin konkursu. Czekamy na ewentualne uwagi od Państwa do czwartku 1 marca, do godziny 10.00.

 

Z poważaniem

Karolina Robak

Paweł Niesiołowski
 

 
 

Biblioteka Gdańskich Szkół Autonomicznych
 

ul. Osiek 11/12
80-842 Gdańsk
 

tel. (58) 301-48-81 wew. 18
http://bibliotekagsa.blogspot.com/

 

ZAŁĄCZNIK

 


 

 

Oddział Pomorski Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku zapraszają nauczycieli bibliotekarzy 21.02.2018 roku o godz. 10.00 do siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 216.

Szczegóły w załączniku. 

 

 

ZAŁĄCZNIK

 

 


 

 

 

Leopold Staff

Gwiazda

Świeciła gwiazda na niebie
srebrna i staroświecka.
Świeciła wigilijnie,
każdy ją zna od dziecka.

Zwisały z niej z wysoka
długie, błyszczące promienie,
a każdy promień – to było
jedno świąteczne życzenie.

I przyszli – nie magowie
już trochę podstarzali –
lecz wiejscy kolędnicy,
zwyczajni chłopcy mali.

Chwycili w garść promienie,
trzymają z całej siły.
I teraz w tym rzecz cała,
by się życzenia spełniły.

 

Wszelkiej pomyślności życzy Rada Oddziału.

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się 6.12.2017 r. o godz. 13.00 w Rumi w bibliotece „Stacja Kultura – Główna”, ul. Starowiejska 2 (gmach dworca głównego w Rumi).


Stacja Kultura w Rumi wygrała 1 nagrodę w międzynarodowym konkursie LIBRARY INTERIOR DESIGN AWARDS organizowanym w USA. Placówka ta została uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata w kategorii "Single Space Design" - wśród projektów z Kanady, Chin i USA. Program spotkania w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

Szanowni Państwo!

Biblioteka X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz pomorski oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich serdecznie zapraszają do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym ”Zaczytane Pomorze”.

Celem naszego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii oraz czytelnictwa wśród młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Autorów najciekawszych fotografii nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami!

Bardzo prosimy o rozpropagowanie konkursu wśród uczniów Państwa szkoły, a przede wszystkim o przekazanie informacji o konkursie nauczycielom bibliotekarzom.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie Państwo w regulaminie, który stanowi załącznik do niniejszej wiadomości.

Na wszelkie Państwa pytania chętnie odpowiemy mailowo, bądź telefonicznie.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Anna Zienkiewicz

Biblioteka X LO w Gdyni

e-mail: zaczytanepomorze@wp.pl

nr tel.: 531-995-554

 

 


 

 

10 stycznia 2018 r. w bibliotece X LO w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Pierwszym Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Zaczytane Pomorze", którego pomysłodawcą jest pani Anna Zienkiewicz - nauczyciel bibliotekarz X LO w Gdyni.

Z przyjemnością informujemy, że nagrodzeni w konkursie zostali następujący uczniowie:

1. miejsce Alicja Solecka - III LO Gdynia

2. miejsce Dominika Kiżewska - Technikum nr 3 w Chojnicach

3. miejsce oraz wyróżnienie Sara Geriak - CKZiU nr 2 w Gdańsku

Wyróżnienia otrzymali:

Maciej Chudyszewicz z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku i Julia Pietroń z III LO w Gdyni.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluje Oddział Pomorski Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - współorganizator konkursu.

 

 

REGULAMIN

ZGŁOSZENIE

KLAUZULA

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 

 

 

W dniu 7 listopada 2017 roku w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej odbyła się Konferencja „Piaśnica – kultura miejsca”. Wydarzenie było podsumowaniem pracy przy Projekcie wśród jego twórców, uczestników i partnerów. Projekt "Piaśnica - kultura miejsca" to cykl 43 interdyscyplinarnych zdarzeń edukacji kulturalnej łączących wiele dyscyplin kultury i sztuki (literatura, malarstwo, muzyka, film, teatr, performance) nawiązujących do Zbrodni Piaśnickiej. Projekt realizowany jest przez 7 miesięcy na terenie Pomorza, głównie - Powiatu Wejherowskiego. Skierowany do mieszkańców terenu, w każdej kategorii wiekowej oraz społecznej. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, społeczna oraz ukazanie możliwości wypowiedzi artystycznej poprzez sztukę jako alternatywy dla mowy nienawiści. Partnerami realizacji Projektu są m.in.: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie "Rodzina Piaśnicka", Kaszubsko - Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Konferencja otrzymała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Wejherowskiego, Prezydenta Miasta Wejherowo.

 

 

Prelegenci:

panel historia: Elżbieta Grot (kierownik działu naukowego Muzeum Stutthof, ks. prałat Daniel Nowak (kustosz Sanktuarium Piaśnickiego, kapelan Stowarzyszenia ‚Rodzina Piaśnicka’), kmdr. Ryszard Sawicki (politolog, komandor Polskiej Marynarki Wojennej),

 

panel literatura, malarstwo: dr hab. Adela Kuik-Kalinowska (polonista, prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku), Elwira Worzała (prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich okręgu Pomorskiego), dr Łukasz Butowski (artysta, Prodziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku)

 

panel performance, teatr: Justyna Jan-Krukowska (artystka wizualna, performerka), dr hab. Daniel Kalinowski (polonista, prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego)

 

panel film, muzyka: Sławomir Witek (historyk, reżyser), Tomasz Fopke (Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Słupsku)

 

Wydarzeniu towarzyszył pokaz pierwszego montażu filmu dokumentującego przebieg Projektu (realizacji Sławomira Witka), występ muzyczny Jakuba Klemensiewicza (saksofon) i Dominika Kisiela (fortepian): wybrzmiał utwór „Bogurodzica” w opracowaniu Jakuba Klemensiewicza, utwór skomponowany na tę okazję Piaśnicy, występ teatralny „W ciemnym lesie” (reż. Daniel Kalinowski), wernisaż wystawy prac malarskich uczestników w foyer Filharmonii Kaszubskiej.

 

W konferencji wzięli udział:  m.in. goście specjalni: ks.prałat Daniel Nowak - kustosz Sanktuarium Piaśnickiego, Jolanta Rożyńska - dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury, dr Beata Dudzińska - Huczuk - dziekan Kaszubsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, Rafał Gierszewski - kierownik Biura Rektora Kaszubsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, Rafał Szramka - zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, Barbara Szalińska - rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, Natasza Sobczak - Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, Izabela Kashyna - Pleskot - Nadleśnictwo Wejherowo oraz studenci Kaszubsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie, Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie, Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie, Szkoły Podstawowej z Gościcina, Szkoły Podstawowej w Krokowej, Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Gdyni, Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie.

 

Autor zdjęć: Piotr Kanigowski, źródło: Fundacja Sedlaka

Relacje medialne:

http://www.bioelektronika.org.pl/piasnica-kultura-miejsca_peron-kulturalny_radio-gdansk_09-11-2017/

http://m.telewizjattm.pl/dzien/2017-11-07/44605-43-wydarzenia-i-kilkuset-uczestnikow-to-bilans-piasnicy-kultury-miejsca.html?play=on

http://gdansk.tvp.pl/34725004/projekt-piasnica-kultura-miejsca

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wejherowo, Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

 

 

ZDJĘCIA

 


 

 

 

TNBSP O/Pomorski, w ramach samokształcenia, organizuje dla nauczycieli bibliotekarzy wyjazd edukacyjny do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Wycieczka odbędzie się w sobotę 21.10.2017 r., zbiórka o godz. 9.00 na Dworcu Autobusowym PKS (obok dworca kolejowego, plac Konstytucji 1) w Gdyni Głównej. Koszt biletu wstępu do Muzeum: 14 zł. normalny, 10 zł. ulgowy. Wycieczka odbędzie się własnymi samochodami wycieczkowiczów. Istnieje możliwość wcześniejszego umówienia się co do wspólnej podróży, w tym celu  chętnych prosimy o kontakt mailowy: tnbspgdynia@wp.pl

 

 


 

 

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w ramach XIII Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego zaprasza na uroczysty finisaż wystawy gdańskiej malarki Danuty Joppek pt. "Dobre słowo otwiera serce", który odbędzie się 29.09.2017 r. o godz. 18.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Honorowy patronat nad wystawą objął prof. Józef Borzyszkowski. Koordynator projektu: Elwira Worzała.

"Jest to ważne przedsięwzięcie w mojej działalności twórczej. Jako artystka mieszkająca i związana z Gdańskiem, absolwentka tutejszej Akademii Sztuk Pięknych bardzo żywo reaguję na kulturę i tradycję regionu. Zafascynowana pięknem, wyrazistością i oryginalnością kultury, i tradycji kaszubskiej oraz krajobrazem tej "małej ojczyzny", w 2012 w Gdańskiej Galerii Miejskiej im. Güntera Grassa, na wystawie, z peruwiańską malarką Norą Sidoine, "Dialog Korzeni", pokazałam płótna zainspirowane szeroko pojętą tradycją kaszubską. Cykl miał kontynuację w Galerii Refektarz w Kartuzach w 2013; tu dodatkowo zaprosiłam do udziału artystę rzeźbiarza Zbigniewa Wąsiela, który zademonstrował swoją instalację, również bardzo nawiązującą do dziejów regionu. W swojej twórczości w dalszym ciągu sięgam do motywów kaszubskich, obok innych cykli i nurtów."

 

Danuta Joppek

 

 

 

 

 


 


TNBSP Oddział Pomorski serdecznie zaprasza do udziału w V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej, której organizatorem jest Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego Szczegóły w czasopiśmie "Biblioteka w szkole" nr 09/2017 str. 3 oraz na stronie organizatora: www.olimpiadabii.uni.lodz.pl

 

 


 

 

 

Wyjazd edukacyjny

 

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Pragnę poinformować, że w bieżącym roku szkolnym, kontynuując corocznie tradycyjnie wyjazdy edukacyjne, organizujemy wyjazd do Aleksandrii.  Będzie to już 26. wyjazd.
Osoby chętne proszę o kontakt.
Pozdrawiam ciepło z bardzo chłodnej Warszawy,
Barbara Tomkiewicz

 

ZAŁĄCZNIK

 

 


 

 

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka i Pomorski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich zapraszają nauczycieli bibliotekarzy na warsztaty
literackie „Piaśnica – kultura miejsca”, które odbędą się w dniu 4.10.2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności w sali nr 5 (III piętro) w godz. 10.00 – 12.30.

 

Założenia programowe:
Podczas interaktywnych warsztatów literackich uczestnicy zapoznają się z pozycjami literackimi na temat Zbrodni Piaśnickiej; nastąpi ich omówienie i interpretacja oraz przedstawienie sylwetek autorów (m.in. twórczość Lecha Bądkowskiego, Augustyna Necla, Franciszka Fenikowskiego, Edmunda Puzdrowskiego czy Jerzego Sampa z antologii „Piaśnica. Poezja i fragmenty prozy”, wybór i red. Wojciech Kiedrowski, 1971 oraz „W cieniu Piaśnicy” Eugenia Drawz, 2014). Podczas warsztatów uczestnicy zostaną zainspirowani do stworzenia własnych utworów literackich.


Prowadzący:
dr hab. Adela Kuik-Kalinowska - prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku
Aleksandra Pitra - Wiceprezes Fundacji Sedlaka
Organizator: Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka w partnerstwie TNBSP

 

Prezes Oddziału TNBSP
mgr Elwira Worzała     

https://piasnica-kulturamiejsca-seminarium-literackie.evenea.pl/

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 

 

W programie:

1. Wernisaż wystawy rzeźby ludowej Józefa Semmerlinga.

2. Promocja książki autorstwa Elwiry Worzały "Józef Semmerling - rzeźbiarz z Krokowskiej Ziemi".

 

ZDJĘCIA

 


 

 

 

 

 


 

 

Dzień Bibliotekarza

 

 

 


 

 

26.04.2017 r. o godz. 10.00 w VI LO w Gdyni odbędzie się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach doskonalenia zawodowego. Tematem zebrania będzie: "Nowoczesny design przestrzeni biblioteki szkolnej".

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na Finał VIII Pomorskiego Uczniowskiego Konkursu Poetyckiego, który odbędzie się 7.04.2017 r. o godz. 11.00 w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni - w sali Morskiej.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Rada Oddziału TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów, wychowawców na seminarium i spotkanie autorskie z dr Elżbietą Zubrzycką, które odbędzie się 22.03.2017 r. o godz. 11.00 w Ośrodku Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku ul. Hallera 16/18.

Szczegóły w załączniku.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 


 

 

Rada Oddziału TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na szkolenie, które odbędzie się 15.02.2017 r. w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 17 w Gdańsku ul. Wąsowicza 30.

Szczegóły w załączniku.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

Pozdrawiam,
Zbigniew Jan Meller

Koordynator Regionalny ds. sprzedaży i promocji

 

 


 

 

 

Biblioteka X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Pomorski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich serdecznie zapraszają na II edycję Konkursu Fotograficznego "Czytam wszędzie... w Gdyni"!

Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się wielu chętnych. Liczymy, że tak będzie i tym razem! Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Kierujemy go do młodych, kreatywnych i (przede wszystkim!) czytających pasjonatów fotografowania. "Smaku" fotografiom konkursowym niech doda Gdynia - jako ich główna sceneria i tło. Liczy się pomysł i kreatywność! Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Autorów najciekawszych fotografii nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami!

Bardzo prosimy o rozpropagowanie konkursu wśród uczniów Państwa szkoły, a przede wszystkim o przekazanie informacji o konkursie nauczycielom bibliotekarzom.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonym poniżej regulaminie.

Na wszelkie Państwa pytania chętnie odpowiemy mailowo, bądź telefonicznie.

 

Serdecznie pozdrawiamy

Anna Zienkiewicz Jolanta Rutkowska Biblioteka X LO w Gdyni

 

 

ZAŁĄCZNIKI

ZDJĘCIA

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się 14.12.2016 r. o godz. 12.00 w bibliotece Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 7 w Gdańsku, ul. Orłowska 13.
Szczegóły w załączniku

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich jest współorganizatorem IV edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.

Szczegóły dot. Olimpiady: http://www.olimpiadabii.uni.lodz.pl/index.php/start

Informacji udziela również prezes Oddziału Pomorskiego TNBSP oraz doradca metodyczny OKUN w Gdańsku mgr Elwira Worzała 571 413 074

 


 

Oddział Pomorski TNBSP i Biblioteka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zapraszają nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego w ramach popularyzacji czytelnictwa, kultury i sztuki.


mgr Elwira Worzała prezes O/Pomorskiego TNBSP
dr Mariusz Wrona kierownik Biblioteki ASP w Gdańsku

ZDJĘCIA

 


 

 

19.10.2016 r. w auli V Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku ul. Polanki 130 o godz. 12.00 odbędzie się doskonalenie zawodowe nauczycieli nt. "Uczestnictwo nauczyciela w kulturze". Prelegenci: artysta malarz, absolwent ASP we Wrocławiu mgr Maciej Biberstein i doradca metodyczny OKUN w Gdańsku mgr Elwira Worzała.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

5.10.2016 r. o godz. 12.00 w Sopocie odbędzie się doskonalenie zawodowe dla nauczycieli bibliotekarzy dot. promocji czytelnictwa i wolontariatu. Adres: Sopot ul. Kościuszki 14 (I piętro Galerii Kultury Multimedialnej, przy dworcu kolejowym).

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

14.09.2016 r. o godz. 16.00 w auli Ośrodka Doskonalenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku ul. Hallera 16/18 odbędzie się konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy i polonistów wszystkich typów szkół. Serdecznie zapraszamy.
 


 

 

 

 

 


 

6 czerwca 2016 r. o godz. 14.30 w OKUN w Gdańsku odbędą się warsztaty nt. projektowania pracy pedagogicznej nauczyciela bibliotekarza na rok szkolny 2016/2017.

Szczegóły na www.okun.gda.pl


 

 

18.05.2016 r. w bibliotece szkolnej ZKPiG Nr 7 w Gdańsku ul. Orłowska 13 odbędzie się spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, na które serdecznie zaprasza Pomorski Oddział TNBSP.

Szczegóły w załączniku.

 


 

 

 III edycjA konkursu "Wiatr od morza".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN

 

 


 

konkurs "Interpretacja jednego wiersza".
 

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać na blogu biblioteki http://bibliotekagsa.blogspot.com/

 

REGULAMIN

 

 


 

Premiera 'A nuclear story: Fukushima' - 30 rocznica Czarnobyla
 


 

 

termin        26 kwietnia, wtorek

miejsce      ECS, pl. Solidarności 1, Gdańsk

wstęp         wolny + REZERWACJA MIEJSC na projekcję filmu

godzina     1700

 

 

OTWARCIE WYSTAWY - ogród zimowy

Ekspozycja dokumentuje pobyt byłego premiera Japonii Naoto Kana w Polsce w 2014 roku oraz działania polskich aktywistów ekologicznych na Pomorzu. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających tylko 26 kwietnia.

 

DLA PRZYSZŁOŚCI W 30 ROCZNICĘ, konferencja - audytorium

- Jan Haverkamp - Greenpeace

- Dariusz Szwed - Zielony Instytut

- Beata Maciejewska - Przestrzenie Dialogu, pełnomocniczka prezydenta Słupska ds. zrównoważonego rozmowu i zielonej modernizacji 

- Volodymyr Strizhak - likwidator skutków wybuchu elektrowni atomowej w  Czarnobylu

- Aleksander Kłosiewicz / Marek Krukowski z Fundacji Wolność i Pokój 

- Ewa Dryjańska - działaczka ekologiczna

- Andrzej Sławiński - Muses.tv

 

FUKUSHIMA: A NUCLEAR STORY, Włochy 2015, reż. Matteo Gagliardi, 85 min / audytorium

rezerwacja miejsc — formularz na stronie www ECS

Film pokazuje skalę i prawdziwy wymiar tragedii, jaka miała miejsce 11 marca 2011 roku w Japonii. Kraj doświadczył największego od 140 lat kataklizmu. Wielka fala tsunami wdarła się na ląd, niszcząc wszystko na swojej drodze. Uszkodziła elektrownię atomową Fukushima, powodując katastrofę naturalną. Podążamy śladami Pio d’Emilia, włoskiego reportera telewizji Italian Sky News, który od 30 lat mieszka w Japonii, a w dniu trzęsienia ziemi był w Tokio. W ECS odbędzie się polska premiera filmu.

Obecność na premierze zapowiedzieli: Volodymyr Strizhak zajmujący się likwidacją skutków wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz Pio d’Emilia, dziennikarz, współtwórca filmu.

 

Rejestracja na stronie:

 

Informacje o Tygodniu Akcji

tel. 793 021 216

 


 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie o charakterze doskonalenia zawodowego, które odbędzie się 6.04.2016 r. od godz. 9.00 - 11.30 w Zespole Szkół Nr 13 w Gdyni. Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

14.03.2016 r. o godz. 14.30 w Ośrodku Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli odbędzie się konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy nt. "Książka pomocą w rozwiązywaniu problemów".

 

Program spotkania:

1.   14.30 - 15.30 mgr Elżbieta Gromadzka - "Książki jako pomoc w nauczaniu wartości"

2. 15.30 - 16.30 dr Elżbieta Zubrzycka - "Książka psychologiczna pomocą w rozwiązywaniu problemów dzieci, młodzieży, dorosłych"

 

 

doradca metodyczny OKUN

prezes o/pomorskiego TNBSP

mgr Elwira Worzała

ZDJĘCIA

 


 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie dotyczące kreatywnych form pracy pedagogicznej nauczyciela bibliotekarza, które odbędzie się 3 lutego 2016 r. o godz. 10.00 w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

VII EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO PT. „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji Konkursu Poetyckiego "Niektórzy lubią poezję...".
Regulamin w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego: "MOL w pytaniach i odpowiedziach", które odbędzie 13.01.2016 r. o godz. 10.00 w III LO w Gdyni. Szczegóły w załączniku.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie, które odbędzie się 2.12.2015 r. o godz. 11.30 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni ul. Orłowska 57.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

OLIMPIADA BIBLIOLOGICZNA I INFORMATOLOGICZNA

 

 

 

 


 

 

I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

„Czytam wszędzie...w Gdyni”

 

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZDJĘCIA

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli historii na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się 4.11.2015 r. o godz. 10.30 w Muzeum Emigracji w Gdyni ul, Polska 1.

Szczegóły w załączniku.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP w ramach promocji czytelnictwa zaprasza miłośników poezji na spotkanie autorskie z Urszulą Dukiewicz, które odbędzie się 7.10.2015 o godz. 12.00 w siedzibie Towarzystwa tj. w ZSAE w Gdyni przy ul. Orłowskiej 57.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

 

http://bernardinum.com.pl/

 

 

W czerwcu 2015 r. Wydawnictwo "Bernardinum" wydało debiutancki tomik poezji Elwiry Worzały "Iluminacje poetyckie", traktujący o życiu, przemijaniu, egzystencji.

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP oraz MOL sp. z o. o. zapraszają dyrektorów szkół oraz nauczycieli bibliotekarzy na zebranie mające charakter doskonalenia zawodowego pt. MOL w kreatywnej szkole, które  odbędzie się w piątek 25.092015 r. od godz. 12.00 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni przy Alei Zwycięstwa 96/98. Wejście od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej i Al. Zwycięstwa, sala F0.17 na parterze.

Uczestniczy otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w doskonaleniu zawodowym.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na szkolenie mające charakter doskonalenia zawodowego 10.06.2015 r. o godz. 11.00 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni ul. Kopernika 34.

Szczegóły w załączniku. 
 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

OGÓLNOPOLSKIE FORUM
TOWARZYSTWA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY SZKÓŁ POLSKICH

KRAKÓW 2015

 

 

 

 

 


 

 

29.04.2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie TNBSP tj. w ZSAE w Gdyni ul. Orłowska 57, odbędzie się finał VI edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego "Niektórzy lubią poezję".

Szczegóły w załączniku.
 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli historii 8.04.2015 r. o godz. 9.00 do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

 

W dniach 5-7 marca uczestniczyłyśmy w spotkaniu pt. Jak wspomagać nauczyciela bibliotekarza w zarządzaniu wiedzą w szkole. Spotkanie zostało zorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Falentach k/Warszawy. Celem była prezentacja roli biblioteki w realizacji zadań szkoły, określenie kompetencji nauczycieli bibliotekarzy niezbędnych w zarządzaniu wiedzą w szkole, przedstawienie zadań placówek i instytucji wspomagających pracę szkół, wypracowanie sposobów wspomagania bibliotek szkolnych w następujących tematach: promocja czytelnictwa, wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy szkoły. W ramach spotkania odbyły są wystąpienia ekspertów, a także zajęcia warsztatowe.

 

Jolanta Wdowiak

Bożena Pyza

ZDJĘCIA

 


 

VI EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO PT. „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."

 

Oddział Pomorski TNBSP oraz Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VI edycji konkursu poetyckiego.

Szczegóły w załączniku.

Honorowy patronat: Kuratorium Oświaty w Gdańsku
Bartosz Bartoszewicz Wiceprezydent Miasta Gdyni

 

 

ZAŁĄCZNIK

 


 

 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego oraz nauczycieli zainteresowanych życiem i twórczością Stefana Żeromskiego na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się w sobotę 14.03.2015 r. w Domku Żeromskiego w Gdyni ul. Orłowska 6 o godz. 10.30. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film promujący twórczość pisarza.

 

ZDJĘCIA

 


 

 

 

 

 

24.01.2015 r. na zamku w Krokowej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie "Wiatr od morza" Stefanowi Żeromskiemu na 150 urodziny, którego TNBSP Oddział w Gdyni było współorganizatorem.

 

 

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy do udziału w spotkaniu o charakterze doskonalenia zawodowego 25.02.2015 r. o godz. 10.00 w Pedagogicznej  Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie mające charakter doskonalenia zawodowego "MOLL - pytania i odpowiedzi", które odbędzie się 14.01.2015 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni ul. Orłowska 57.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

13.12.2014 r. Oddział Pomorski TNBSP organizuje warsztaty informatyczne na temat tworzenia prezentacji multimedialnych.

Szczegóły w załączniku.

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 


 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy 10.12.2014 r. o godz. 12.00 do Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni ul. Orłowska 57, na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego nt. "Profilaktyka zdrowotna w oparciu o naturę w zbiorach biblioteki szkolnej", które poprowadzi mikrobiolog mgr Joanna Porada. Uczestnicy zebrania otrzymają poświadczenia uczestnictwa.
Po wykładzie odbędzie się uroczystość mikołajkowo-świąteczna.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

ZAPROSZENIE

 

 

Pomorski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają nauczycieli bibliotekarzy, historii, plastyki, wiedzy o kulturze oraz języka polskiego na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się 26.11.2014 r. o godz. 10.00 w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

ZAPROSZENIE

 

 

 

ZDJĘCIA

 


 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

TNBSP oraz WSAiB zapraszają nauczycieli bibliotekarzy 22.10.2014 r. o godz. 10.00 na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego dotyczącego Prawa Pracy, które odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, ul. Kielecka 7 w sali 121.

Wykład wygłosi dr Joanna Unterschütz - adiunkt Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, specjalizująca się w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Z uwagi na konieczność zaplanowania poczęstunku, prosimy o telefoniczne (58/660-74-35)
lub e-mailowe (biblioteka@wsaib.pl) potwierdzenie zamiaru udziału w spotkaniu - do dnia 17 października

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP oraz MOL sp. z o. o. zapraszają nauczycieli bibliotekarzy na zebranie mające charakter doskonalenia zawodowego pt. Nowy program dla bibliotek szkolnych - MOL NET+, które  odbędzie się 24. 09. 2014 r. o godz. 10.00 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni przy Alei Zwycięstwa 96/98. Wejście od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej i Al. Zwycięstwa, sala F0.17 na parterze.

Szczegóły w załączniku.

 

 

ZAŁĄCZNIK

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

Zapraszam szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do udziału w projekcie edukacyjnym, "Wiatr od morza" - Stefanowi Żeromskiemu  na 150 urodziny, którego Oddział Pomorski TNBSP jest współorganizatorem.prezes Oddziału Pomorskiego TNBSP
mgr Elwira Worzała
 

 

     
Regulamin konkursu    
Oświadczenie

ZDJĘCIA

 

 


 

 

07. 06. 2014 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

 

Aktualny skład Rady Oddziału:

prezes Elwira Worzała

wiceprezes Jolanta Wdowiak

sekretarz Grażyna Wójcik

skarbnik Jolanta Szewczyk-Jankowska

członek  Elżbieta Komosińska

członek Bożena Pyza

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Zarząd Oddziału Pomorskiego TNBSP zwołuje w dniu 07. 06. 2014 r. o godz. 1000  w siedzibie Towarzystwa, tj. w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni ul. Orłowska 57 walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Szczegóły w załączniku.   

 

 

ZAŁĄCZNIK

 

 


 

 

 

Kilka słów o XIV Ogólnopolskim Forum Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Gdańsk 2014 – okiem uczestniczki

Tym razem to Oddział Pomorski TNBSP, a faktycznie jego zarząd, zorganizował ogólnopolskie forum. Czas też był sprzyjający, bo związany z dwudziestoleciem istnienia naszego oddziału. Tak więc tegoroczne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w Gdańsku miało zarówno charakter roboczego spotkania, jak i radosnego, jubileuszowego świętowania . Byli zaproszeni goście, przedstawiciele współorganizatorów: Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku oraz partnerów: Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy, Fundacji Pomysłodalnia, Wydawnictwa Naukowego PWN, a także firmy MOL.
W części oficjalnej Elwira Worzała, nasza koleżanka i prezes oddziału witała gości, podkreślając ich zasługi i dokonania oraz obdarowując upominkami. Potem rozbrzmiała muzyka i to nie byle jaka. Uczniowie szkoły muzycznej II stopnia z Gdyni oczarowali słuchaczy swoim krótkim koncertem wykonanym na instrumentach dętych. Po takim artystycznym wprowadzeniu rozpoczęły się wykłady na poważne tematy. Ten najistotniejszy dla naszej pracy wygłosiła Elżbieta Gromadzka, edukator i nauczyciel bibliotekarz, znana w naszym środowisku formalna i nieformalna doradczyni, przez wiele lat służąca nam pomocą merytoryczną w każdej kwestii dotyczącej biblioteki szkolnej. Jej wystąpienie na temat „Czytanie kluczem do sukcesu edukacyjnego” stało się osią, wokół której skupiły się zarówno prezentacje multimedialne koleżanek, jak i punktem odniesienia dla innych prelegentów. A naturalnym i spontanicznym podsumowaniem rozmowy o potrzebie czytania był finał 5. Pomorskiego Konkursu Poetyckiego. Ten projekt edukacyjny przedstawiła jego koordynatorka, Jolanta Wdowiak z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni.
Gdy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otworzyły się drzwi i do sali wkroczyli licznie przybyli młodzi poeci - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów , liceów i techników z Gdyni, Gdańska i okolic, uczestnicy konkursu poetyckiego pod hasłem ”Niektórzy lubią poezję…” , powiało młodością, radością i był to moment, w którym namacalne stały się efekty naszej codziennej bibliotekarskiej pracy. Młodzi adepci pióra chętnie recytowali swoje wiersze szacownemu gronu.
I tak nastąpiło przejście do tej części forum, w której zaprezentowały się nasze koleżanki : Grażyna Wójcik (Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 7 w Gdańsku) ) przedstawiła różnorodne formy pracy z dziećmi w swojej bibliotece, a Jolanta Szewczyk-Jankowska i Anna Stachowiak (Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 17 w Gdańsku) zapoznały zebranych ze swoim projektem edukacyjnym nt. ”Gdańsk Oliwa w obiektywie”. Profesjonalnie wykonane prezentacje multimedialne wprowadziły uczestników forum w tematykę ich pracy, a piękne zdjęcia Oliwy były zapowiedzią późniejszych atrakcji turystycznych. Ten wątek kontynuowała również Gizela Turska (Gimnazjum Nr 19 w Gdańsku), organizatorka wielu wycieczek dla naszego oddziału, która w prezentacji pt. „Kierunek Gdańsk…” przedstawiła uroki miasta.
A potem, uzbrojone w parasole, wyruszyłyśmy na spacer po Gdańsku. Na szczęście pogoda dopisała, a Jakub Raciborski okazał się świetnym cicerone. Tak zaplanował trasę naszej przechadzki, abyśmy obejrzały interesujące obiekty i na czas dotarły na wernisaż Stanisława Olesiejuka w siedzibie Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.
Dzień pełen wrażeń zakończyłyśmy w miłej atmosferze, oglądając cykl obrazów „Symfonia” i wymieniając doświadczenia i spostrzeżenia.

Problematyka regionalna dominowała drugiego dnia forum. Najpierw Renata Mistarz, konsultant ds. edukacji regionalnej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku przedstawiła prezentację pt. ”Realizacja edukacji regionalnej przez biblioteki szkolne na przykładzie Pomorza i Kaszub” , a potem wystąpił kaszubski zespół regionalny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach , gmina Kosakowo. Dzieci wzruszyły nas i zauroczyły swoim śpiewem i tańcem. Nie sposób w tym miejscu nie pomyśleć o konsekwencjach zmniejszenia w nowej podstawie programowej liczby godzin przeznaczonych na edukację regionalną, o czym wcześniej mówiła pani Mistarz.
Głównie do nauczyli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych oraz szkół ponadpodstawowych skierowana była oferta Wydawnictwa Naukowego PWN. Zbigniew Meller zaprezentował pierwszą w Polsce, działającą od 2012 roku platformę zasobów edukacyjnych, niestety płatną, dającą możliwość korzystania z książek akademickich, naukowych i technicznych w postaci elektronicznej. Z usługi IBUK Libra korzystają obecnie przede wszystkim biblioteki i czytelnie akademickie całej Polski. Z udostępnionych zasobów korzystać można nie tylko na komputerach znajdujących się w instytucjach publicznych, lecz również na osobistych urządzeniach w domu. Do domowego penetrowania zasobów IBUK Libra potrzebny jest specjalny kod PIN, dostępny w bibliotece.
Po przerwie kawowej, która była znów okazją do poznania się i rozmów, rozpoczęła się ta część forum, którą można nazwać festiwalem pomysłów wszelakich, realizowanych przez szkolne bibliotekarki w całej Polsce. Najpierw głos zabrały Elżbieta Komosińska (Zespół Szkół Mechanicznych w Gdyni) i Natalia Chalimoniuk (VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni), przedstawiając prezentację na temat koordynowanego przez siebie projektu pt.” Gdynia – moje miasto, okno na świat”, który z konkursu o małym zasięgu przekształcił się w poważny i doceniany i co najważniejsze – cieszący się coraz większą popularnością .
Szkoda, że prezentacje naszych koleżanek z innych oddziałów nastąpiły na zakończenie forum. To one powinny być zarzewiem dyskusji i wymiany uwag, bo były tego warte, stanowiąc inspirację do naszej pracy, a często punkt odniesienia do realizowanych przez nas pomysłów. Niby robimy to samo, ale każda inaczej i w tej różnorodności i inności tkwi sens i urok naszej pracy.
Swoimi dokonaniami pochwaliły się koleżanki z oddziałów w Toruniu, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie i Krakowie. Istna feeria pomysłów i konsekwentnych działań zakończonych sukcesem czyli uznaniem czytelników. Wesołe, empatyczne i zakochane w swojej pracy – takie są nasze koleżanki z innych oddziałów. Wyjeżdżały z Gdańska uśmiechnięte i zadowolone, z zaproszeniem na następne forum do Krakowa.
Na zakończenie kilka słów o organizacji i organizatorkach. Ogromną pracę wykonały dla nas i trochę za nas : Elwira Worzała, Jolanta Wdowiak, Elżbieta Komosińska, Natalia Chalimoniuk, Mirella Dybowska-Grządzielewska, Małgorzata Galińska, Aleksandra Moszczeńska i Bożena Pyza. A Grażyna Wójcik „zwabiła” do współpracy nie tylko swego męża, ale i syna. To się nazywa zaangażowanie! O piękny i profesjonalny przekaz informacji i kolejność wystąpień zadbała Bożena Chmielińska (III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni) w roli konferansjerki.

Kolejne forum odbędzie się za rok w Krakowie. Wyjdźmy zza regałów …i może już dziś zacznijmy wrzucać do skarbonki przysłowiowe grosze, aby samolotem przefrunąć do Krakowa i tam uczestniczyć w święcie bibliotek szkolnych.


Mirosława Szamotuło-Kądziela
Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni

 

  ZDJĘCIA

 


 

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA BIBLIOTEKARZA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

ZAPROSZENIE

  ZDJĘCIA

 

 


 

 

V EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO PT. „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."

 

Oddział Pomorski TNBSP oraz Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni zaprasza dzieci i młodzież do udziału w V edycji konkursu poetyckiego.

 

Szczegóły w załączniku.

Honorowy patronat: Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Ewa Łowkiel Wiceprezydent Miasta Gdyni

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy 4. 12. 2013 r. o godz. 14.00 na spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Towarzystwa, tj. w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni, ul. Orłowska 57.

Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie, mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 13.11.2013 r. o godz. 12.00.  Zbiórka przed restauracją Eureka.

Szczegóły zabrania w załączniku.

 

 


 

 

 

16.10.2013 r. o godz. 10.00 Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie mające charakter doskonalenia zawodowego, które odbędzie się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku.

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 21.09.2013 r. o godz. 10.00 w ZSAE w Gdyni Orłowie. Szczegóły w załączniku.

 


 

 

 

05.06.2013 r. o godz. 10.30 w ZKPiG Nr 7 w Gdańsku ul. Orłowska 13 odbędzie się zebranie dla nauczycieli bibliotekarzy mające charakter doskonalenia zawodowego.

Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

 

26.04.2013 r. o godz.13.00 w siedzibie Towarzystwa tj. w ZSAE w Gdyni, odbędzie się finał IV Pomorskiego Konkursu Poetyckiego.

Szczegóły w załączniku.
 

 


 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku serdecznie zaprasza na X sesję metodyczną

Działania bibliotekarzy szkolnych na rzecz edukacji, wychowania i rozwoju osobowego ucznia

10 kwietnia 2013 r., godz. 11.00, al. gen. J Hallera 14 w Gdańsku, sala 318.

 

 


 

 

13.03.2013 r. o godz. 11. 00 w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, odbędzie doskonalenie zawodowe z zakresu "Prawa autorskiego".

Szczegóły w załączniku.
 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

Pomorski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie mające charakter doskonalenia zawodowego,  które odbędzie się 16.01.2013 r. o godz. 10.30 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP, ul. Legionów 27 w Gdyni.

Szczegóły w załączniku.
 

 

 


 

 

5.12.2012 r. o godz. 13.00 w ZSAE w Gdyni ul. Orłowska 57 odbędzie się spotkanie opłatkowe. Zapraszamy.
 

 

 


 

 

9. 11. 2012 r. o godz. 17.00 w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki, Gdańsk ul. Chlebnicka 2, odbędzie się wystawa 22 dzieł rysunkowych Stanisława Olesiejuka do Trenów Jana Kochanowskiego i promocja albumu Treny - Interpretacje artystyczne autorstwa Elwiry Worzały.
Serdecznie zapraszamy.
 

 


 

 

Dzień dobry!    
     
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nową pozycją książkową naszej koleżanki Elwiry Worzały.
     
 

Album "TRENY-INTERPRETACJE ARTYSTYCZNE" adresowany jest do wszystkich czytelników, także znawców oraz miłośników sztuki, bibliofilów. To wyjątkowe wydanie Trenów Jana Kochanowskiego połączone z interpretacją artystyczną 22 dzieł rysunkowych ołówkiem autorstwa artysty malarza, rysownika i pastelisty Stanisława Olesiejuka wzbogaci zbiory każdej biblioteki.
Zestawienie renesansowej polskiej poezji z rysunkami wykonanymi w latach 90-tych XX wieku ukazuje ponadczasowość filozoficznych rozważań na temat egzystencji, czasu, przemijania, chwili, wieczności, śmierci.
Wstęp, przedmowa oraz biogramy artysty i autorki przetłumaczone zostały na język angielski, niemiecki, francuski, chiński.
Zachęcam do zakupu albumu do państwa bibliotek - zarówno szkolnych, jak i domowych.
Wszyscy znamy autorkę - prezes naszego pomorskiego oddziału TNBSP.

Odsyłam do szczegółowych informacji o autorce oraz jej twórczości zamieszczonych na stronie http://elwiraworzala.pl

 

Pozdrawiam Jolanta Wdowiak
TNBSP Oddział Gdynia

 


 

 

W dniach 20-21 października 2012 r. odbędzie się w Bydgoszczy XIII Ogólnopolskie Forum TNBSP. Szczegóły w załączniku

 

 


 

 

26.09.2012 r. o godz. 11.30 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbędzie się zebranie dla nauczycieli bibliotekarzy mające charakter doskonalenia zawodowego.

Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

 

 

WYNIKI ANKIETY DANUTY CHOLEWY

 

 

Danuta Cholewa przeprowadziła i opracowała ankietę na temat: "Stopień wykorzystania podręczników w procesie nauki na podstawie badań przeprowadzonych w Gimnazjum nr 19 w Gdyni w roku szkolnym 2011/2012."

 W załączniku przedstawiamy wyniki tych badań.

 

 


 

 

 

 

Edukacyjny wyjazd do Pelplina - 30.05.2012
 

 


 

 

 

 

Książka o uniwersalnym charakterze, warto by znalazła się w szkolnej bibliotece.

 

 

 

 


 

 

 

 

Pomorski Oddział TNBSP wspiera międzynarodowy konkurs plastyczny  "Moja przygoda w muzeum"
Szczegóły w załączniku.

 


 

 

 

WYJAZD EDUKACYJNY DO ISLANDII

 

W dniach 14-21. 07. 2012 r. wylot samolotem z Warszawy bezpośrednio do Rejkiawiku.

Zapisy i informacji udziela Barbara Tomkiewicz,

tel. 22 826 42 80,    

603 411 585

email: barbaratom3@wp.pl

 

 


 

 

30.05.2012 r. planowana wycieczka do Pelplina. Zgłoszenia do 15. 05.2012 r. tel. 660 423 101. Wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt wycieczki: bilet wstępu do muzeum.
 

 


 

 

 

 

 

Serdeczne życzenia przesyła Rada Oddziału TNBSP w Gdyni

 

 


 

 

 

 

 

20.04.2012 r. o godz. 11.30 w siedzibie Oddziału, tj. w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni ul. Orłowska 57, odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród w III edycji konkursu poetyckiego "Niektórzy lubią poezję..." organizowanego przez Oddział Pomorski TNBSP oraz ZSAE.

O godz. 13.00 spotkanie autorskie z Wiesławą Papierską, poetką z Warszawy.

Obecnością zaszczyci nas także Pani Barbara Dukiewicz.

Szczegóły w załączniku.

 

 

 

 


 

 

 

28.03.2012 r. o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej w Mostach ul. Szkolna 16, odbędzie sie doskonalenie zawodowe dot. regionu.

Szczegóły w załączniku.


Dojazd autobusem 105 i 146 z Gdyni np. przy Hali Targowej.
 

 


 

 

21.02.2012 r. w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Gdyni skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowana w ramach projektu edukacyjnego "Gdynia moje miasto - okno na świat" z okazji 86. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z ośmiu gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych - II, III, V, VI, X, XIV LO, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespół Szkół Usługowych.

Głównym organizatorem konkursu Wiedzy o Gdyni jest VI LO oraz autorka pytań Natalia Chalimoniuk.

Jury w składzie:

przewodnicząca - wiceprezes Towarzystwa Miłośników Gdyni - Janina Zielińska
członek - nauczyciel bibliotekarz VI LO w Gdyni - Natalia Chalimoniuk
nauczyciel bibliotekarz V Lo w Gdyni - Urszula Motyl-Śliwa,
czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

I miejsce zdobył uczeń III LO w Gdyni Wojciech Labuda
II miejsce Krzysztof Wciórka - II LO
III miejsce Janusz Jakubczak - II LO
IV miejsce Kamil Pagudis VI LO
V miejsce Amadeusz Olejarz II LO
VI miejsce Karolina Fiutowska i Kamila Pyszkowska VI LO
VII miejsce Monika Butowska II LO
VIII miejsce Przemysław Kleniewski X LO
IX miejsce Przemysław Składowski VI LO

W ramach projektu "Gdynia moje miasto - okno na świat" odbyły się wszystkie konkursy przewidziane w regulaminie. W grudniu 2011 r. poznaliśmy zwycięzców w konkursach recytatorskim i poezji śpiewanej. W styczniu 2012 r. rozstrzygnięto konkursy plastyczny, fotograficzny, poetycki i multimedialny. Wręczenie nagród odbędzie się w marcu 2012 r. w VI LO w Gdyni.

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP oraz Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni zaprasza dzieci i młodzież do udziału w III edycji konkursu poetyckiego pt. "Niektórzy lubią poezję...".

Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

 

29.02.1012 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni, ul. Orłowska 57 odbędzie się zebranie dot. reformy emerytalnej mające charakter informacyjny.

 

 


 

 

Komunikat Rady Głównej TNBSP nr 1/2012

 

 

 


 

 

 

11.01.2012 r. o godz. 10.00 odbędzie sie doskonalenie zawodowe w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni ul. Sambora 48.
Szczegóły w załączniku.
 

 


 

 

 

02.12.2011 w siedzibie Oddziału odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski oraz międzyszkolny konkurs poezji śpiewanej.

Szczegóły z uroczystości pod zakładką konkursy.

 

 


 

 

 

7.12.2011 r. o godz. 10.30 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku Oliwie ul. Wąsowicza 30, odbędzie się podsumowanie międzyszkolnego projektu edukacyjnego "Jan Heweliusz Wielki Gdańszczanin". Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP organizuje doskonalenie zawodowe z dziedziny psychologii, które odbędzie się 09.11.2011 o godz. 10.30 w Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym Uzdrowisko w Sopocie ul. Bema 4.

Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

 

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach z okazji 86 rocznicy nadania Gdyni praw miejskich.

Szczegóły w regulaminie pod zakładką "konkursy".

 

 


 

 

 

5.10.2011 r. o godz. 11.00 w Muzeum Miasta Gdyni ul. Zawiszy Czarnego 1 odbędzie się doskonalenie zawodowe z dziedziny kulturoznawstwa dla nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli historii i plastyki zorganizowane przez Oddział Pomorski TNBSP oraz Muzeum Miasta Gdyni.

Serdecznie zapraszamy!

 

 


 

Redagowanie uchwał rad pedagogicznych zgodnie z zasadami techniki prawodawczej.
            
kancelaria@piotrgasiorek.pl
                 fax 957498022
                    ul.Sieroca 3
                 80-839 Gdańsk


 

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Jan Heweliusz - Wielki Gdańszczanin", szczegóły w regulaminie pod zakładką "konkursy".

 

 


 

 

 

21.09.2011 r. o godz. 10.00 w ZSAE w Gdyni odbędzie się doskonalenie zawodowe nauczycieli bibliotekarzy - "Edukacja filmowa w bibliotece szkolnej".

 

 

 


 

 

 

26.06.2011 - 01.07.2011 edukacyjna wycieczka do Paryża.

 

 


 

 

 

28.05.2011 r. o godz. 10.00 z Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbędzie się zebranie.

Program:
1. Podsumowanie pracy nauczycieli bibliotekarzy w roku szk. 2010/2011.
2. Wręczenie wyróżnień nauczycielom bibliotekarzom.
3. Plany Oddziału na rok szkolny 2011/2012.


 

28 maja w siedzibie Oddziału odbyło się zebranie podsumowujące pracę nauczycieli bibliotekarzy zrzeszonych w Towarzystwie za rok szkolny 2010/1011. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Bednarczyk, Natalia Chalimoniuk, Mirella Dybowska-Grządzielewska, Małgorzata Galińska, Aleksandra Kawczyńska, Elżbieta Komosińska, Halina Lubieniecka, Stanisław Olesiejuk, Jolanta Rutkowska, Jolanta Szewczyk-Jankowska, Gizela Turska, Jolanta Wdowiak, Elwira Worzała, Andrzej Wójcik, Grażyna Wójcik.


Prezes Oddziału składa wszystkim nauczycielom bibliotekarzom podziękowanie za aktywną działalność edukacyjną na rzecz dzieci i młodzieży oraz środowiska bibliotekarskiego.


 

 

20.04.2011 r. w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni o godz.10.30 odbędzie się prezentacja II Tomiku Poezji Uczniowskiej, rozdanie nagród i wyróżnień w międzyszkolnym konkursie poetyckim. Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

 

2 marca 2011 r. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku o godz. 10.00 odbędzie się doskonalenie zawodowe dla nauczycieli bibliotekarzy z dziedziny kulturoznawstwa. Szczegóły w załączniku.
 

 


 

 

 

 

List Rady Głównej Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich do Minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyny Hall

 

 


 

 

 

 

25.02.2011 r. w Muzeum Miasta Gdyni o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym "Gdynia moje miasto - okno na świat" zrealizowanego z okazji 85 Rocznicy Nadania Gdyni Praw Miejskich.

 


 

 

 

 

Przesyłam w załączniku plan i warunki cenowe wycieczki do Paryża organizowanej wspólnie przez TPPF oraz TNBSP  o. Gdynia. Osoby zainteresowane oraz te, które już wpisały się na listę proszę o kontakt z Elwirą Worzałą tel. 603863663

 

 


 

 

 

 

TNBSP Oddział Pomorski zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji konkursu poetyckiego pt. "Niektórzy lubią poezję...". Szczegóły w załączniku.

 

 


 

16.02.2011 roku o godz. 8.00 w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni odbędzie się szkolenie nauczycieli bibliotekarzy w zakresie pozyskiwania funduszy ze środków unijnych.

Szczegóły w załączniku.

 

 

 


 

 

12.01.2011r. odbędzie się doskonalenie zawodowe dotyczące wykorzystania tablicy interaktywnej w pracy nauczyciela.

Szczegóły w załączniku.

 

 


 

 

01.12.2010r. zapraszamy na zebranie do Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni, ul. Orłowska 57.
Szczegóły w załączniku.
 

 


 

 

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA - DOSKONALENIE ZAWODOWE Z DZIEDZINY BIBLIOTEKOZNAWSTWA  W WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GDAŃSKU - GDAŃSK 3.11.2010 r.

 

 


 

 

03.11.2010r. o godz. 10.00 odbędzie się doskonalenie zawodowe nauczycieli bibliotekarzy. Szczegóły w załączniku.

Zapraszamy
 

 


 

 

 

 

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI "ŚLADAMI ŻEROMSKIEGO" - GDYNIA ORŁOWO 09.10.2010

 


 

 

 

85 ROCZNICA NADANIA GDYNI PRAW MIEJSKICH


Organizatorzy projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszają do udziału w konkursach. Szczegóły w załączniku.
 

 


 

 

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza Oddział Pomorski TNBSP na wycieczkę "Śladami Żeromskiego" Zbiórka przy Domku Żeromskiego w Gdyni Orłowie 09.10.2010r. o godz. 11.00.
 


 

 

 

22.09.2010 R. ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE. SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU.
 ZAPRASZAMY!

 

 


 

 

RELACJA Z UROCZYSTEJ KONFERENCJI Z OKAZJI 15 ROCZNICY UCHWALENIA PIERWSZEGO W POLSCE PROGRAMU WSPÓŁPRACY SAMORZĄDU Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI – GDYNIA  6 WRZEŚNIA 2010 ROKU

 

 


 

 

 

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI TNBSP ODDZIAŁ POMORSKI W OKRESIE
OD WRZEŚNIA 2009 DO CZERWCA 2010

 

 

 


 

 

 

PROGRAM OBCHODÓW 90-TEJ ROCZNICY

PIERWSZEGO POBYTU STEFANA ŻEROMSKIEGO NA POMORZU

 

 


 

 

 

 

RELACJA Z ZEBRANIA W WARSZAWIE - 29.05.2010

 

 


 

 

RELACJA Z UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW TEMATYCZNIE ZWIĄZANEJ Z ROKIEM CHOPINOWSKIM

"TĘCZOWY MOST" DRUSKIENNIKI 2010

 

 


 

Gdańsk dn. 12.05.2010 r.

 

SPRAWOZDANIE Z ZEBRANIA 12.05.2010R. W WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GDAŃSKU

 

12 maja 2010r. w WMBP o godz. 18-tej odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Towarzystwa w roku szkolnym 2009/2010. Wyróżnienia otrzymali: Barbara Bocheńska, Natalia Chalimoniuk, Danuta Cholewa, Urszula Dłutowska, Mirella Dybowska-Grządzielewska, Małgorzata Galińska, Aleksandra Kawczyńska, Elżbieta Komosińska, Jolanta Maissner, Jolanta Niedźwiecka, Stanisław Olesiejuk, Bożena Pyza, Mirosława Szemotuła-Kądziela, Władysława Szwejer, Gizela Turska, Jolanta Wdowiak, Andrzej Wójcik, Grażyna Wójcik, Elwira Worzała, Mariola Zylewicz.

 

 

 


 

 

 

Oddział Pomorski TNBSP wspiera konkurs plastyczny organizowany przez:

 

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

MUZEUM OKRĘGOWE W TORUNIU

MUZEUM NARODOWE W GDAŃSKU

oraz zachęca nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli przedmiotów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz zainspirowanie dzieci i młodzieży międzynarodową akcją plastyczną pt. "MOJA PRZYGODA W MUZEUM"
 

Prezes

Elwira Worzała
 

 


 

Gdynia dn. 28.04.2010 r.

 

 

 

 

75 LAT MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GDYNI

oraz

MIEJSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

 

 

 

Uroczystość odbyła się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

 

 

 

 


 

 

 

SZANOWNE KOLEŻANKI

 

21.04.2010r. o godz. 10.00 odbędzie się zebranie w nowej siedzibie. Szczegóły w zaproszeniu.

 

 


 

Gdynia dn. 30.03.2010 r.

 

 

PROMOCJA ALBUMU ELWIRY WORZAŁY

 

 

30.03.2010r. w Muzeum Miasta Gdyni odbyła się promocja albumu autorstwa naszej koleżanki Elwiry Worzały, przedstawiającego 40 lat twórczości artystycznej malarza Stanisława Olesiejuka.

Album jest udanym debiutem literackim Elwiry Worzały. Goście obejrzeli pokaz multimedialny promujący album oraz wysłuchali pieśni w wykonaniu solistki Warszawskiej Opery Kameralnej Ewy Mikulskiej, której przy fortepianie akompaniował Aleksander Przeradowski.

Wieczór prowadziła Joanna Ryduchowska-Wrzałek.

 

 

 

 

 


 

 

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI KONKURSU

"Gdynia moje miasto-okno na świat"

 

08.04.2010r. w Towarzystwie Miłośników Gdyni odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu szkół ponadgimnazjalnych "Gdynia moje miasto-okno na świat" organizowanego od 2005r. przez biblioteki IV,V,VI LO w Gdyni oraz od 2010r. również przez Oddział Pomorski TNBSP.

Do konkursu przystąpiło 104 uczniów z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, IV, V, VI, VII, IX, X LO w Gdyni, Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Usługowych w Gdyni.

Największym powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o Gdyni. Wzięło w nim udział 38 uczniów. Nagrody otrzymali:

I miejsce: Jacek Zwara VI LO

II miejsce Mateusz Gordziej VI LO

III miejsce Daniel Stasik i Adam Redzik z VI LO

wyróżnienie: Przemysław Kleniewski X LO, Magdalena Krzeszowiec ZSAE, Mateusz Ostrowski VI LO

 

W konkursie recytatorskim nagrody i wyróżnienia zdobyli:

I miejsce: Anna Niemtz IV LO

II miejsce: Anna Wachowicz ZSU

III miejsce: Anna Krauze ZSU

wyróżnienia: Ewa Pilawka ZSU, Kamil Szlachetka V LO, Magdalena Ciegert IV LO

 

W konkursie poezji śpiewanej bezkonkurencyjny okazał się występ uczniów z Zespołu Szkół Usługowych. Drugą nagrodę jury przyznało zespołowi Blizard z VI LO, trzecią nagrodę zdobyła Małgorzata Mazurek z ZSAE. Wyróżnienia w tym konkursie przyznano Adrianowi Piechockiemu i Katarzynie Czachowicz z V LO oraz Sarze Kąkol z IV LO

.

Konkursom towarzyszyła ekspozycja prac plastycznych i fotograficznych nagrodzonych i wyróżnionych przez jury następująco:

Konkurs plastyczny

I miejsce: Maria Pilanowska IV LO, Dorota Jaroszewicz ZSAE, Arkadiusz Filip V LO

II miejsce: Oliwia Hojan ZSAE

III miejsce: Aneta Śmietanko ZSAE

wyróżnienie: Marta Kłodzińska X LO

 

Konkurs fotograficzny

W konkursie fotograficznym "Gdynia - inspiracje" zorganizowanym pod kierunkiem artysty plastyka Stanisława Olesiejuka nagrody otrzymali:

I miejsce: Dawid Słowy IV LO, Filip Maksymiuk, Marcin Keller, Paweł Kolera V LO

II miejsce: Piotr Węglarz V LO

III miejsce: Paulina Radecka, Patryk Moskal V LO

 

W konkursie fotograficznym "Gdynia moje miasto" nagrody otrzymali:

I miejsce: Małgorzata Szczurowska IX LO

II miejsce: Tomasz Niklewski IX LO

III miejsce: Patryk Grochowski ZSAE

Wyróżnienie otrzymała Karolina Jaroszewska ZSAE i Karolina Becker ZSU

 

Organizatorzy dziękują Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Gdyni oraz Towarzystwu Miłośników Gdyni za ufundowanie książek na nagrody i wyróżnienia.

Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację poszczególnych konkursów dziękują organizatorzy Natalia Chalimoniuk, Elwira Worzała, Urszula Motyl-Śliwa, Stanisław Olesiejuk.

 

 

 

 


 

SPOTKANIA W TEATRZE

 

Zapraszamy do obejrzenia spektakli:

• "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni - 08. 04. 2010r. (cena biletu: 45 zł.)

• "Szef wszystkich szefów" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku - 28. 04.2010r. (cena biletu: 20 zł.)

Projektem spotkań teatralnych zajmuje się Jola Niedźwiecka (XV LO w Gdańsku). Ostateczny termin uiszczenia wpłaty za bilety - 17 marca (podczas spotkania w GWP).

 

 


 

 

SZANOWNE KOLEŻANKI

 

 

 

17.03.2010r. o godz. 10.00 w siedzibie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego odbędzie się zebranie dla nauczycieli bibliotekarzy obejmujące m.in. doskonalenie zawodowe z dziedziny psychologii. Szczegóły w załączniku. 

 

 

 


 

Gdynia dn. 1.03.2010 r.

 

 

 

 

WYSTAWA STANISŁAWA OLESIEJUKA
PROMOCJA ALBUMU AUTORSTWA ELWIRY WORZAŁY

GALERIA ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW

 

 


 

 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

POETYCKIM I PLASTYCZNYM

 

 

 


 

 

 

WZÓR KARTY DO NASZEGO ALBUMU

 

 

 


 

 

SZANOWNE KOLEŻANKI

 

 

 

03.02.2010r. (środa) o godz. 10.30 odbędzie się zebranie dla nauczycieli bibliotekarzy obejmujące m.in. doskonalenie zawodowe z dziedziny bibliotekoznawstwa.

Szczegóły w załączniku.Serdecznie zapraszamy
     Rada   Oddziału        

 

 


 

 

SZANOWNE KOLEŻANKI

 

 

 

 

Pomorski Oddział TNBSP organizuje w dn. 9.12.2009r. w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 7 (Szkoła Podstawowa nr 77) w Gdańsku, ulica Orłowska 13, u kol. Grażyny Wójcik, szkolenie nt. "Podstawy tworzenia strony internetowej" oraz tradycyjnie już spotkanie wigilijne. Program spotkania podajemy w załączniku.

Serdecznie zapraszamy.

 

 w imieniu Rady Oddziału

Prezes

mgr Elwira Worzała

 

 

 

 


 

 

Gdynia dn. 12.11.2009r.
SZANOWNE KOLEŻANKI
Pomorski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w porozumieniu z Muzeum Narodowym W Gdańsku Oddziałem Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów, organizuje dla nauczycieli bibliotekarzy w dniu 18.11. 2009r. o godz. 11.00 doskonalenie zawodowe obejmujące zakres z dziedziny kultury.
W programie:


1. Przedstawienie działalności edukacyjnej Muzeum.
2. Zwiedzanie z przewodnikiem nowej stałej wystawy „150 lat malarstwa polskiego”.
3. Przedstawienie możliwości i tematyki oraz form prowadzenia lekcji muzealnych.


Serdecznie zapraszamy.

w imieniu Rady Oddziału
Prezes
mgr Elwira Worzała


 

 

XII Ogólnopolskie Forum TNBSP - Lublin 24-25.10.2009

 

 

 

 

 

 

 


 

Gdynia dn. 2.09.2009r.
SZANOWNE KOLEŻANKI


 

 

 

 

16.09.2009r. o godz.10.00 w IV LO w Gdyni ul. Morska 186 w sali nr 2 odbędzie się powakacyjne zebranie:

 

Porządek zebrania:

1. Powitanie zebranych.

2. Wybór protokolanta.

3. Współpraca ze środowiskiem. Wystąpienie gości:

  • GODN metodyk bibliotek szkolnych mgr Teresa Kaczyńska,

  • przewodnicząca ZNP mgr Grażyna Nowicka,

  • wykładowca UG dr Jolanta Laskowska,

  • autorka Encyklopedii Gdyni mgr Małgorzata Sokołowska,

  • kierownik Czytelni Naukowej w Gdyni mgr Hanna Pisiak,

  • dyrektor Domu Dziecka w Gdyni Demptowie mgr Elżbieta Żynda.

4. Dyskusja

5. Przerwa 15 min. – poczęstunek.

6. Relacja z wycieczki do Wrocławia.

7. Przedstawienie planu pracy Towarzystwa na rok szk. 2009/2010 opracowanego przez Radę Oddziału.

8. Zebranie składek za 2009r. oraz zaległe ubiegłe lata.

9. Sprawy bieżące, dyskusja.

10. Zebranie Rady Oddziału w czytelni IV LO.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy
     Rada   Oddziału        

 

 

 

 


 

 

Gdynia dn. 6.05.2009r.

 

 

MIEJSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA - KLUB MARYNARKI WOJENNEJ

 

 

 


 

 

„Trzeba wiedzieć,

kiedy kończy się dany etap życia.

Zataczamy koło, zamykamy drzwi, kończymy rozdział

 - nieważne jak to nazwiemy”….

/Paulo Coelho/

 

29.04.2009r odbyło się nie tylko walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszego Oddziału, ale również zamknął się jakiś etap mojego życia. W Radzie Oddziału Pomorskiego TNBSP z siedzibą w Gdyni przepracowałam społecznie (tak – słowo przepracowałam jest adekwatne w tym miejscu) prawie 10 lat, w tym w ciągu ostatnich 5 lat na stanowisku prezesa. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy wspierali mnie i naszą Radę Oddziału we wszystkich działaniach. Wspaniale jest być w grupie ludzi życzliwych, aktywnych, otwartych na nowości, z pasją. To właśnie dzięki pracy w Towarzystwie nie tylko poznałam ciekawych ludzi, ale z niektórymi nawet się zaprzyjaźniłam.  Nowej Radzie życzę twórczych pomysłów, aktywnych, chętnych do współpracy ludzi i jak najmniej problemów z załatwianiem formalnych spraw związanych z nazwą Oddziału itp. Pochłaniają zbyt wiele energii i czasu. Wszystkiego dobrego.

 

Leonarda Walińska

 

 


 

 

29.04.2009 odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

 

Aktualny skład Rady Oddziału:

 

prezes Elwira Worzała

wiceprezes Jolanta Wdowiak

sekretarz Jolanta Szewczyk-Jankowska

skarbnik Elżbieta Komosińska

członek Natalia Chalimoniuk oraz Grażyna Wójcik

 

Najbliższe zebranie Zarządu odbędzie się 03.06.2009 o godz. 10.30 w czytelni IV LO w Gdyni.